Створення типу оплати Без виторгу
у Syrve

Для створення типу оплати без виторгу необхідно пройти 3 кроки:

Перший крок

Визначте, який тип рахунку буде використовуватися та врахувати собівартості при закритті таких замовлень

Для цього перейдіть у розділ "Фінанси" — " План рахунків" та визначіть чи створюєте рахунок типу "Прямі витрати собівартість" або рахунок типу "Витрати".

В залежності від типу рахунку, рахунок буде відображатись у різних підрозділах у звіті про прибутки та збитки.

Якщо це прямі витрати (собівартість), то потрібно створити новий рахунок. Вказати, що це тип рахунку "Прямі витрати собівартість" та вказати його назву. Це буде впливати на загальну собівартість, що відображається у розділі собівартості звіту прибутки та збитки.

Для створення витратного рахунок (харчування власника, пригощання гостей за рахунок закладу, представницькі витрати) — в цьому випадку потрібно створити новий рахунок. Оберіть тип "Витрати" — вкажіть назву. У разі, коли потрібна певна ієрархія, ми так само можемо вказати, що даний рахунок є підрахунком якогось верхнього за ієрархією або залишити як є, і збережіть.

Другий крок

Необхідно створити тип оплати. Перейдіть в розділ "Роздрібні продажі" — "Типи оплат" — створіть новий тип оплат — "Додати". В першу чергу треба вказати потрібну назву типу оплат. Якщо декілька власників і потрібно відображати інформацію про собівартість таких товарів на різних рахунках, то необхідно створити декілька типів оплати. Якщо достатньо одного, то вкажіть найменування — оберіть тип оплати "Без виторгу" — вкажіть назву чеку або поставка "крапку".

Тип оплати без виторгу, буде формуватися акт списання, тому не біде фіскального чеку та квитанції про сплату.

Щоб даний тип оплати був на станції, перевірте, щоб не була встановлена галка "Забороняти вводити вручну". В нижній частині налаштуйте параметри типу оплати. Якщо потрібно підтвердження менеджера на використання даного типу оплати, то залиште галку "Вимагати прокатку картки менеджера". Якщо достатньо, щоб даний тип оплати розповсюджувався лише для співробітників, у яких є права закривати без виторгу — дану галку можна зняти.

Щоб у OLAP-звіті про продажі або в журналі подій можна було перевіряти, який коментар додали, при закритті такого замовлення залиште галку "Вимагати введення коментарів до операції в Syrve POS".

Потрібно правильно вказати, на який рахунок будуть списуватися витрати по собівартості за даним замовленням. За замовчуванням тут завжди встановлюється безкоштовна їжа співробітників. У випадаючому меню обираємо створений тип оплати "Харчування власника" — тип документа "Акт списання". В нижній частині можна далі нічого не заповнювати — "Зберегти".

Третій крок

Перевірка на станції. Можна вже закривати рахунок за рахунок закладу і списувати собівартість таких продуктів на рахунок харчування власника. Автоматично буде формуватися акт списання, в якому можна перевірити на яку суму собівартості були списані продукти.

Перевірте, як з'явився такий тип оплати на станції. В замовленні, що потрібно закрити без виторгу, перейдіть у розділ "Без виторгу" та оберіть зі створених типів оплат без виторгу, який потрібно.

Наприклад, оберіть тип "Харчування власника", який створили. Обов'язково вкажіть коментар, сума до сплати — 0, оскільки формується акт списання — "Оплатити" і замовлення буде закрите.

Не витрачайте час
на самостійне вивчення Syrve

Запишіться на курси Навчального центру Syrve -
станьте кваліфікованим спеціалістом з Syrve
за 3 тижні
Ми у соцмережах
© 2024 СМАРТ КАФЕ
Контакти
Відділу продажу
+38 (063) 514-82-56
------------------
Техпідтримка 24/7
+38 (063) 514-82-53

м. Одеса, вул. Базарна, 77
м. Київ, вул. Євгена Сверстюка, 11А, оф. 1114